Indul az Év Homlokzata 2021 pályázat
Idén tizedik alkalommal hirdetik meg az Év Homlokzata pályázatot, amelynek célja a hazai építészet értékeinek felfedezése, elismerése és széles szakmai körben való bemutatása. A neves szakértőkből álló zsűri öt kategóriában várja azon építészeknek és kivitelezőknek a jelentkezését, akik az új vagy újonnan felújított homlokzatok megalkotásához Baumit termékeket használtak. Hazánk legizgalmasabb építészeti megoldásai kategóriánként egymillió forint nyereményért szállnak harcba.
Az egyik legrangosabb és legmagasabb díjazású építészeti megmérettetés alapítója és fő támogatója a Baumit. Az immáron tizedik alkalommal kiírt Év Homlokzata pályázatra a korábbi évekhez hasonlóan az egész ország területéről várják a szakma legizgalmasabb homlokzati megoldásait. A nevezésre öt kategóriában, eltérő épülettípus szerinti felosztásban van lehetőség, így családi ház, társasház, középület, energetikai felújítás, valamint műemlék felújítással is pályázhatnak hazánk legjobb építészei és kivitelezői.
Az innovatív, kreatív, értékteremtő és megőrző, valamint a fenntarthatósági szempontból is kiemelkedő homlokzatok pályázataival 2020. december 1-től lehet jelentkezni. A pályázat feltétele az épületek kialakításánál a Baumit által gyártott homlokzati termékek felhasználása. A beérkezett pályamunkákat egy öt fős, neves építészekből és szakértőkből álló független szakmai zsűri bírálja el. A zsűri által legjobbnak és legszebbnek vélt homlokzatok mellett az év második felében megtartandó közönségszavazás nyertese, valamint a Baumit ügyvezetői díj nyertese is külön elismerésben részesül majd.
A pályázat záró elemeként az egyes kategóriák nyerteseit ünnepélyes eredményhirdetés keretein belül, 2021. novemberében díjazzák a szervezők, kategóriánként 1 millió forint értékű nyereménnyel.
A nevezéseket az www.evhomlokzata.hu felületen keresztül lehet benyújtani 2021. április 30-ig. További információ: evhomlokzata@baumit.hu.
Az Év Homlokzata díj zsűritagjai: Jánosi János, Ybl-díjas és Pro Architectura-díjas építész; Máté Klára, a Magyar Építéstechnika főszerkesztője; Dr. Tari Gábor PhD egyetemi docens, a BME Rajzi és Formaismereti Tanszék, Színdinamika Szakmérnöki Műhely; Vadász Bence Ybl-díjas és Pro Architectura-díjas építész és Vidor Győző, a Xella közép-európai igazgatója.