Magyar ÉpÃtÅ‘művészet // Hungarian Architecture
A régi-új Magyar ÉpÃtÅ‘művészet // Hungarian Architecture a magyar kulturális élet egyik legrégebben fennálló, 2013-ban 100. évét ünneplÅ‘ folyóirata, alapvetÅ‘ kordokumentuma, amely Magyarországon egyedülálló módon, vezérfonalát üzleti szempontok helyett az épÃtészeti minÅ‘ség és a kultúra mentén fogalmazza meg. Olyan átfogó képet ad a kortárs hazai és nemzetközi épÃtészet eredményeirÅ‘l, amely a szakma folyamatos fejlÅ‘désében, az oktatásban, a konkrét tervezÅ‘i gyakorlatban és – az épÃtészet hagyományainak megfelelÅ‘en a műfajokat összefogó – általános vizuális műveltségben egyaránt iránymutató, illetve tájékozódást biztosÃt, a szakmának és az érdeklÅ‘dÅ‘ szélesebb közönségnek egyaránt.
A régi-új Magyar ÉpÃtÅ‘művészet // Hungarian Architecture folyóirat elkötelezetten követi a tudományos publikációk etikai normáit, összhangban a Committee on Publication Ethics alapelveivel. A publikációs folyamat során minden résztvevÅ‘nek, a szerzÅ‘knek, a szerkesztÅ‘knek, a felkért lektoroknak és szakértÅ‘knek magukra nézve kötelezÅ‘en be kell tartaniuk a tudományos publikációra vonatkozó etikai normákat. A beküldött kéziratok közlésérÅ‘l lektori véleményezés alapján a fÅ‘szerkesztÅ‘ dönt. (double blind review)
Célok és tematikák
A régi-új Magyar ÉpÃtÅ‘művészet // Hungarian Architecture folyóirat tudományos igényű épület-elemzéseket, esszéket, az épÃtészet tudományos eredményeit bemutató eredeti tanulmányokat, kéziratokat illetve épÃtészeti vagy az épÃtészet társterületeivel foglalkozó könyvelemzéseket fogad be közlésre. Az Utóirat melléklet épÃtészetelmélet és -történet, örökség- és műemlékvédelem, rehabilitáció, rekonstrukció, revitalizáció, belsőépÃtészet, design, urbanisztika, szakrális épÃtészet, tájépÃtészet, környezetpszichológia, köztérfejlesztés, épÃtéstudomány, mérnöki szerkezetek, környezettudatos, fenntartható épÃtészet, épÃtészeti innováció, társművészetek és társtudományok, innovatÃv technológiai újdonságok, az épÃtett környezettel kapcsolatos filozófiai, térelméleti, esztétikai, ökológiai és szakmai és szakmapolitikai tárgyú eredeti tanulmányokat fogad be közlésre. A beküldött kéziratok közlésérÅ‘l lektori véleményezés alapján (double blind review) a fÅ‘szerkesztÅ‘ dönt.